Şiirde Fotoğraf, Fotoğrafta Şiir

Osman GÜNAY “Şiirde fotoğraf, fotoğrafta şiir” etkinliği ile 01 ARALIK 2011 Saat 17:30 ‘ Derneğimizde izleyiciler ile buluşuyor.

 Etkinlik ücretsiz  olarak ZFD Gösteri salonunda izlenebilir.

           Osman  GÜNAY (Müstear Adı: O. Günay)
 
 
Doğum yeri Trabzon’un Beşikdüzü ilçesi (1957). İlk ve orta okul öğrenimini Zonguldak’ta, lise öğrenimini Beşikdüzü’nde tamamladı. A.T.İ.A. Gazetecilik Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’nu siyasal nedenlerden ötürü,12 Eylül 1980’de yarıda bıraktı. Kısa bir dönem özel şirketlerde işçi olarak çalıştı. 1987’de işbaşı yaptığı TTK(Türkiye Taşkömürleri Kurumu)’nda Puvantörlük yaptıktan bir süre sonra Vinç Makinistliğine geçti ve 2003’ de emekli oldu.
Başta şiir olmak üzere, öykü, deneme / eleştiri yazıları bazı yerel gazeteler ve dergilerin yanı sıra,  Kurgu Kültür ve Sanat, Edebiyat Ve Eleştiri, Uğraş, Aykırı, Sunak, Kavram-Karmaşa, Çağdaş Türk Dili, Mor Taka, Bireylikler, Agora, Damar, Yasak Meyve, Zon-Kişot, Zalifre Yazıları, Şehir, Hürriyet Gösteri ve Cumhuriyet Kitap, Birgün Kitap  gibi süreli yayınlarda yayımlandı.
 
2008 Yılmaz Güney Kültür Ve Sanat Festivali ‘Şiir Ödülü’ne değer görüldü.
 
“Pastel boya” tekniğiyle yapmış olduğu özgün resim çalışmalarını ‘kişisel’ ve ‘karma’  birçok yerde sergiledi. Yaptığı resimlerden ikisi, Ankara Barosu’nun geleneksel olarak düzenlediği 2009 yılı Resim Yarışması’nda övgüye ve sergilenmeye değer bulundu.
 
Halen, Zonguldak’ta yayımlanan günlük HALKIN SESİ adlı yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapıyor.
           
Yayınlanmış yapıtları:
Süredurumlar-Şiir, Suteni Yayıncılık-1996
Tüvenan karıncası-Şiir, Emek Yayıncılık- 1999
 Kibriya- şiir, Hayal Yayıncılık- 2008
Çekiç Vuruşları-Deneme, Hayal Yayıncılık- 2008

 

ZFD’ ye  Ulaşmak çok kolay…