Rusya’da çekilen bu fotoğraf olay oldu!

Rusya’da çekilen bu fotoğraf olay oldu!
Rusya’da çekilen bir fotoğraf özellikle sosyal medyada gündeme oturdu. Bir evin balkonuna park edilmiş arabanın fotoğrafı görenleri şaşkına çevirdi. Rusya’da bina bloklarında bulunan bir dairenin balkonundaki arabanın fotoğrafı, görenleri hayretler içinde bıraktı.

Rusya’da çekilen ve sosyal medyada üne kavuşan fotoğrafta ilk bakışta her şey normal görünüyor.

Fotoğrafa daha dikkatli bakıldığında binalardan birinin balkonundaki detay dikkat çekiyor. Nitekim bina sakinlerinden birisinin, dairesinin etrafı kapalı balkonuna aracını mükemmel derecede park ettiği görülüyor. Rus basınında, internet forumlarında paylaşılan fotoğraf, olaya açıklık getirmek isteyen birçok yorumcunun kafa patlatmasına sebep oldu. İnsanlar arabanın o balkona nasıl sığdığını hatta oraya nasıl çıkarıldığı konusuna mantıklı bir açıklama getiremedi.

“O BALKON ARABANIN AĞIRLIĞINI TAŞIYAMAZ”

Life.ru haber sitesinde bir yorumcu: “O balkon arabanın ağırlığını taşıyamaz” derken bir diğer yorumcu: “Bu fotoğraf sahte olmalı ya da arabayla ilgili bir bit yeniği olmalı. Bu bir optik ilüzyon.” satırlarını yazdı. Kısa sürede fenomen olan fotoğrafın aslında bir optik ilüzyon olduğu ortaya çıktı. Balkondaki araba görüntüsünün sokağa park eden arabalardan birinin yansıması sonucu oluştuğu belirtildi. Sırp web sitesi Bulevar, balkonda görünen arabanın aslında, kameranın pozisyonuna yakın olan beyaz bir arabanın yansıması olduğunu açıkladı.

Haber Eklenme Tarihi : 27.01.2017

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir