Cenk GENÇDİŞ Fotoğraf Gösterisi&Söyleşi

FOTOTREK FOTOGRAF MERKEZİ’ kurucusu ve idarecisi Cenk GEÇDİŞ; fotoğraflarından oluşan bir sunum ve söyleşi yapmak üzere ZFD’ konuğu oluyor.

Cenk GENÇDİŞ

 Fotograf ve yazıları bir çok dergide yayınlandı. Karma sergilere katıldı. “Doğu’dan Portreler”, “Rafael :Matador”, “Kuşpazarı”, “İnsan ve Portre Fotografları” ve “Işık – Gölge – Silüet” isimli beş kişisel sergisi bulunuyor. Bir çok ilde çok çeşitli konu ve başlıklarda sayısız dia gösterileri yaptı. Çeşitli yarışmalardan ödüller kazandı. 1998 ve 2000 yıllarında Karayolu ile Hindistan seyahatleri gerçekleştirdi. 2000 yılındaki seyahati IVECO sponsorluğunda gerçekleşti ve NTV’de yayınlanan belgesele konu oldu. 
 
1995 yılından bugüne 15.000′ fazla kişiye fotograf eğitmenliği yaptı. 50′ aşkın kurum ve kuruluşta fotograf eğitmenliği ve danışmanlık yaptı. Türkiye’nin büyük bir bölümü, İran, Pakistan, Hindistan, Nepal,  Yunanistan, Fransa, İspanya ve Suriye’ fotograf çalışmaları yaptı. 2004 yılında Fransız Sokağı’nın açılış etkinliklerinde Fransız Sokağı Hatırası isimli serginin kuratörlüğünü yaptı. FOTOTREK FOTOGRAF MERKEZİ’nin kurucusu ve idarecisidir. 
 
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri içerisinde gerçekleştirilen ve en uzun soluklu fotograf projesi olan küratörlüğünü Gültekin ÇİZGEN’ yaptığı Fotograf Geçidi: İstanbul 2010′ organizasyonunu yaptı. 7 fotograf albümü ve 4 Sergi Okuması kitabının da yayıncılığını gerçekleştirdi. İnsan ve Portre, Etkili Fotograflar için Kompozsiyon ve Yol(cu)luk isimli yayınlanmış üç kitabı bulunmaktadır.