ZFD Hakkında


Fotoğraf, emeğin başkentinde, düşüncenin ışıkla kesiştiği,renklerin sımsıcak harmanlandığı şehirde yeniden tanımlanıyor. Biliyoruz ki bazen bir film karesine sığdırılan anın tanıklığı, sadece gören gözün, duyan yüreğin, düşünen bir zihnin tanıklığı değildir. Zonguldak dile gelir; grizuda ocakta kalan bir ağıttır yakılır, kadraj alın terini, emek karasıyla yoğurur. Tepelerinden büklüm büklüm inen merdivenler, kim bilir hangi hatırlı yorgunlukları deklanşör sesiyle sonsuza taşır.

Elbette sonsuza taşınan her hikayede yazana, yazdırana, görene görevler yüklenir. İşte Zonguldak Fotoğraf Derneği, yıllardır bir arayışı, sorgulayışı birikmişliği dile getiriyor. 20 Ekim 2010 tarihinden itibaren, fotoğraf yaratısının, daha geniş alanlarda duyulmasını sadece basın fotoğrafçılığının tekelinden çıkarıp estetik kaygılarla fotoğrafa bakan, Zonguldak’ı insanıyla, doğasıyla kareleyenlerin de dileği haline getiriyor. Çabasını, fotoğrafa ilgi duyan tüm Zonguldaklılara önyargıdan uzak, gözünü gönlüyle konuşturanlara ışığın büyüsünden bir davetle sunuyor. Geçmişteki tüm iyi niyetli fotoğraf dostluklarını, vefayla anarken, çatısını Zonguldak’ı daha iyi tanıtan, güçlü bir fotoğraf birliğin çatısı haline getiriyor. İnanıyoruz ki Zonguldak Fotoğraf Derneği, uzun soluklu, hatırlı çalışmaların adresi olarak şehrimizi hakkıyla temsil edecektir.

 

Üye Girişi
 
Kullanıcı AdıŞifre


Şifremi Unuttum
 
Duyurular
 
  • Bahar Bahar Zonguldak yarışmasında ödül kazanan fotoğrafçılar www.bakka.gov.tr adresi üzerinden BAKKA ile iletişime geçebilirler.
  • Gökgöl Zonguldak Fotomaratonu sonuçları açıklandı.
  • ZFD 5. Olağan Genel Kurulu 14 Ocak 2017 tarihinde yapıldı. Genel Kurul Toplantısına katılan tüm üyelerimize ve konuklarımıza teşekkür ederiz.
  • ADRESİMİZ: Mithatpaşa Mah. Nizam Cad. Şemsi Denizer Sk. Cemal Erdil İşhanı Kat:1 ZONGULDAK TELEFON: 0 545 645 67 67
  • Üyelerimiz e-posta adreslerine gönderilen kullanıcı bilgilerini kullanarak Profillerini ve Galerilerini düzenleyebilirler(Junk Maillerinizi kontrol ediniz)
  • Üye Aidatlarının ödenmesinde gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.
 
Sayfa Eklenme Tarihi : 29.03.2011

Web sitemiz en iyi 1280x1024 çözünürlükte IE9+, Firefox 3.5+, Chrome 10+, Opera 11+ Safari 5+ ile izlenebilir.


Web sitemizde yayınlanan tüm içerik ve materyaller (yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim, ses, işaret veya sair fikir ürünleri) 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca korunmakta olup, hakları Zonguldak Fotoğraf Derneğine ve eser sahiplerine aittir. Web sitemizde yayınlanan tüm içerik ve materyaller ZFD'nin ve eser sahiplerinin yazılı izni olmadıkça kullanılamaz.

Designed And Coded By Gafur DANIŞ
©2011

232013